Jak se zabavit po zkouškách?

Ať už patříte k těm, kterým zabere učení na zkoušky celých šest týdnů nebo k těm šťastnějším jedincům, kteří mají za týden hotovo. Co s volným časem, který vám zbyde do začátku semestru? Zdokonalujte se v cizím jazyce nebo chcete raději vyjet někam za teplem?

úkoly

Komu dělaly během semestru kvůli povinné literatuře společnost na nočním stolku jen vědecké publikace a odborné články, může se osvěžit beletrií. Odpočinete si tak a ještě zvětšíte i slovní zásobu.
Občas není na škodu kromě beletrie zabrousit i do odborné literatury z jiných oborů a rozšířit si tím obzory. Kdo ví, třeba půjdou získané informace využít i při dalším studiu.

Čas na trochu jiné učení
Volný týden či dva se dají využít také k doplnění mezer tam, kde se je během roku nedaří zacelovat. Polygloti se mohou pustit do zdokonalení cizího jazyka nebo naučení základů nového.

kniha

Jazykové školy nabízejí na leden a únor intenzivní jazykové kurzy. Mnohé jazykové školy v Praze, Brně i dalších větších městech nabízejí na leden a únor intenzivní jazykové kurzy angličtiny, němčiny, francouzštiny a dalších jazyků pro různé úrovně. Váhá vás nový jazyk, tak rozhodně neváhejte a začněte s učením, když máte čas, protože během učení přes semestr si ho jen těžko najdete.

pláž

Nová energie nabraná sportem nebo cestováním
Přelom ledna a února je také ideální doba k cestování. Evropské metropole nejsou zaplněné turisty a některá místa na planetě jsou v těchto měsících dokonce nejkrásnější. Snadno se tak dá dohnat sluneční deficit a vyrobit příjemné vzpomínky. Proč si nevyrazit v zimních měsících třeba někam za teplem. Co třeba Kanárské ostrovy? Alespoň chvíli si odpočinete od školy a všudypřítomných třeskutých mrazů. Navíc pokud poletíte nízkonákladovým letem, můžete v tomto období sehnat letenky za velmi výhodnou cenu.

Jak se zabavit po zkouškách?
Ohodnoťte příspěvek