Kdy jít na ryby? Kdykoliv


Možná by si mnohý muž z minulého století povzdechl, že už ani to rybaření není, co bývalo. Mohl by totiž mít na mysli výbavu, jakou dnešní rybáři k vodě potřebují.

§  Buď by jimi opovrhoval – pokud by to byl čistě přírodní člověk.
§  Nebo by jim tiše záviděl –  to v případě, že i on měl rád své pohodlí a k vodě si chodil především odpočinout.

stan v přírodě

Co by asi svému dnešnímu kolegovi mohl závidět?Možná to, že může chodit k vodě za téměř každého počasí. To on sice mohl také, ale například v parném dnu mu na hlavu pražilo nesnesitelně slunce. Pokud teď nějaký rybář správně namítá, že v letních horkých dnech se na ryby stejně nechodí, pak má dozajista pravdu.

§  Ale co za deště?

o   To přeci ryby berou nejvíce.
o   A co teprve v noci za deště.

Je tedy potřeba se vybavit. Jednou z možností je rybářský deštník s bočnicí. Vypadá tak trochu jako reklamní stánek z nějakého veletrhu, ale určitě oceníte jeho nesporné výhody. Dokáže vás totiž ochránit nejen před deštěm, ale i ráno před nepříjemnou padající rosou.

úspěšný rybář

Střecha nad hlavou pro každého rybáře

Máte tušení nebo dokonce zaručené zprávy, že v nadcházejícím období budou ryby brát tolik, že nemá vůbec smysl od vody odcházet? Pak je tu pro vás připraven rybářský bivak deštníkového typu. V něm můžete dokonce i nocovat. Je tu dost místa na rozložení jednoho lehátka a uskladnění rybářské výbavy. Rozhodně se nemusíte bát, že byste se ráno vzbudili pod širým nebem a váš přístřešek by putoval po břehu rybníka sám. Jeho extra pevná konstrukce zaručuje, že zůstane na svém místě. Ustojí i menší bouřku.

§  Doma nemusí zůstávat ani ten rybář, který potřebuje nést co nejmenší náklad.
§  Může si pořídit největší deštník, který se dá na našem trhu sehnat.
§  Jeho průměr jsou tři metry.
§  Vypadá jako klasický deštník, ale dá se předělat i na přístřešek.
Všechny přístřešky jsou pochopitelně nepromokavé.