Pronajměte si elektrocentrálu

Nemusíte hned investovat do nového zařízení, stačí si jen zjistit potřebné informace a půjčit si bezkonkurenčně nejlepší zařízení. Mezi takové patří například dieselagregáty.

Velmi praktické jsou ty, které vypadají jako cestovní kufřík. Vyrábějí se s výkonem do 2kW. Díky svým rozměrům jsou doslova ideální přenosné a naprosto tiché zdroje elektřiny.

dieselagregát

Je libo jednu nebo tři fáze

Generátory o výkonu do 5kW vyrábějí jednofázový proud 230 V/50 Hz. Vyšší výkon najdete utřífázového motorového proudu 400 V/50 Hz. Většině spotřebičů však stačí jednofázové, na které jsou dimenzované.

Jak to bude s cenou

Už jsme zmínili, že pokud se chystáte na jednorázovou akci, pak stačí pronájem, kdy máte v objednávce i elektrocentrály servis.
Při nákupu se ceny velmi různí. Vždy zkoumejte nejprve kvalitu, levnější varianty na tom s ní dost pokulhávají. U renomovaného výrobce pak zaplatíte i okolo 15 tisíc korun. Vždy musíte dbát i na vaše bezpečí a také na to, aby vám zařízení vydrželo co nejdéle. Správný výrobce vám navíc poskytne takzvaně třístupňový servis, který zahrnuje například poradenské služby nebo dlouholetý záruční servis.

Motory

Většinu přístrojů pohání průmyslový motor, který je konstruován a vyroben na vysoký náběh motohodin. Převažují čtyřtaktní benzinové pohonné jednotky, dnes obvykle vybavené rozvodem OHC.

Spotřeba versus úspora

Tady vyhrávají jednoznačně dieslové elektrocentrály, které sebou nesou úsporu až 30%.Tady musíte ale počítat s pořizovací cenou vyšší až dvojnásobně. Tato investice se vyplatí zejména u motorů, kde se nemůžete napojit na běžnou síť.

pojistky

Nároky na umístění

Toto zařízení potřebuje dostatečný přístup vzduchu pro chlazení a sání motoru samozřejmě i pro bezpečný odvod spalin vhodným přídavným výfukovým systémem. Neméně důležité je také odhlučnění, proto se často umísťuje do sklepních prostor nebo zvukově izolovaných přístavků.
Vždy si nechte poradit od odborníka, který dokáže dobře zhodnotit vaši situaci a snadno pozná, co potřebujete.