Šachy – hra mistrů

Pokud již máte po krk zábavy typu chození s přáteli po večírcích, zkuste pro změnu něco jiného! Namáhat si mozkové závity není nikdy na škodu. Pokud rádi nad něčím dumáte a necháte se naladit na společenské hry, tak právě pro Vás byla vymyšlena hra v šachy. V žádném případě se nejedná o žádnou pokleslou zábavu, právě naopak! Pokud se jednou rozhodnete šachy hrát, vězte, že si pořádně procvičíte paměť a schopnost úsudku! Historie šachu sahá až do středověku. Postupem času se stávaly součástí šlechtické zábavy, kratochvíle králů a vysokých vládních úředníků. Existuje názor, že šachy zvládne jen ten, který je nadán neobyčejnou schopností předvídat a kombinovat. To ovšem neznamená, že si tuto po celém světe oblíbenou hru nemůžete zahrát i Vy.
šachové figurky
Existuje několik nepsaných prvidel, podle kterých by se správný šachista měl chovat. Hraním šachu se naučíte
1.      PŘEDVÍDAT
Jakmile do hry trochu proniknete, přistihnete se při tom, že zvažujete, co která akce může v budoucnu vyvolat a jaké případné následky by z toho mohly plynout.
2.      BÝT OPATRNÝ
Být zbrklý se nevyplatí v žádné situaci. V šachu tím méně. Každý krok si musíte řádně promyslet. Než něco uděláte, raději se několikrát zamyslete.
3.      BÝT POZORNÝ
Zkoumejte celou šachovnici jako scénu akce. Nikdy nevíte, s čím se může vytasit Váš soupeř, proto pozorně pozorujte dění, ač se může chvílemi zdát, že se nic zásadního neděje.
šachovnice s figurkami
Šachová hra není zábavou zahalečů; její pomocí lze získat nebo posílit několik velmi cenných schopností mysli, které se pak stanou návyky použitelnými při každé příležitosti. Vždyť život je druh šachů, v němž často máme získávat body, soupeřit proti konkurentům a protivníkům a v němž nastává široká škála dobrých i špatných událostí, jež jsou do jisté míry následky lidské prozíravosti nebo jejího nedostatku.

Šachy – hra mistrů
Ohodnoťte příspěvek